Kosmetyki naturalne dla dzieci i dorosłych

Troska o urodę nie zawsze wymaga korzystania z wysokiej jakości, drogich kosmetyków, które znaleźć można na sklepowych półkach. Niemniej skuteczne, a na pewno wielokrotnie tańsze są naturalne kosmetyki i zabiegi, które stosowały nasze mamy czy babki. Warto się zatem nieco bliżej im przyjrzeć i zastanowić, czy nie warto wykorzystać ich w codziennej pielęgnacji. Efekty mogą okazać się naprawdę bardzo zadowalające. Szczególnie jeśli pielęgnacja połączona jest z dietą i aktywnością fizyczną.

Kosmetyki naturalne – pielęgnacja włosów i skóry

Jak pozbyć się trądziku? Jak prawidłowo zadbać o włosy? Troska o skórę to jeden z podstawowych obowiązków, które pozwalają na długo zachować młodzieńczy wygląd. Niestety nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Kosmetyków w drogeriach jest naprawdę mnóstwo – każdy przeznaczony do innego rodzaju skóry, o nieco innych właściwościach i składzie. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się ich składowi, zorientujemy się, że bez problemu zdołamy w domu stworzyć własny krem na zmarszczki pod oczy czy szampon naturalny, który nada naszym włosom blasku i objętości. Jeśli porozmawiamy z naszymi mamami czy babciami, dowiemy się również, czym jest olejowanie włosów, jak przeprowadzić naturalne farbowanie włosów, a także jak stworzyć skuteczny wosk do depilacji. Panowie od swych starszych przodków mogą z kolei dowiedzieć się jak wyglądać powinna prawidłowa pielęgnacja brody i wąsów. Wcale niekonieczne są do tego drogie kosmetyki, które nierzadko pozostawiają sporo do życzenia.

Kosmetyki naturalne dla dzieci

Mogłoby się wydawać, że naturalne kosmetyki to produkty przeznaczone przede wszystkim dla dorosłych. Nic bardziej mylnego. Sklepy oferują również niezwykle szeroki wybór produktów dla najmłodszych. Ze względu na ich wrażliwą skórę i podatność na różnego rodzaju uczulenia i alergie, wybierając produkty pielęgnacyjne dla maluszków należy być bardzo ostrożnym. Na szczęście bezpieczne kosmetyki dla dzieci można stworzyć z naturalnych produktów dostępnych w każdym domu. Wystarczy tylko odpowiednio poszukać w sieci wskazówek w tym zakresie.

O czym jeszcze pamiętać?

Właściwa troska o urodę i pielęgnacja to nie jedyne aspekty, o których należy pamiętać. Bardzo ważne są ponadto aktywność fizyczna oraz właściwie zbilansowana dieta. Dzięki temu skóra będzie odpowiednio odżywiona od wewnątrz i tym samym na dłużej zachowa sprężystość i blask. Skuteczna będzie między innymi kuracja oczyszczająca z toksyn, a w przypadku problemów trawiennych chociażby dieta oczyszczająca jelita ze złogów. Dlaczego dieta jest tak istotna? Gdyż problemem stanowi nie tylko niedobór, ale również nadmiar witaminy C czy innych składników odżywczych. Planując menu warto sprawdzić zapotrzebowanie na witaminę D, C, potas, wapń itp., a w przypadku problemów skontaktować się z dietetykiem.

Dodaj komentarz