Medycyna naturalna i jej metody

Masaż sprawia, że nasze ciało może się odprężyć, a my sami zrelaksować i choć na chwilę zapomnieć o otaczającym świecie i codziennych problemach. Prawidłowy masaż wpływa nie tylko regenerująco na nasze ciało, ale też ma bardzo duży wpływ na stan psychiczny, a co za tym idzie nasze zdrowie. Dobry masaż pobudzi nasz układ nerwowy, ruchowy i układu trawienny. Złagodzi skutki stresu, który jak wiadomo z licznych badań może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i układ odpornościowy. Ma działanie profilaktyczne i przeciwdziała powstawaniu różnych chorób dotykających wielu narządów.

Masaż leczniczy i jego rodzaje

Wyróżniamy kilka rodzajów masażu, jednak szczególnie korzystne dla naszego zdrowia i dające najlepsze efekty są:

masaż holistyczny

W dużej mierze opiera się na rytmie, ruchu i delikatnym pulsowaniu. Po kilku minutach masażu nasze mięśnie się pięknie rozluźniają, a błogi stan przenika nasze ciało. Częstotliwość pulsowania odbywa się z taką samą częstotliwością jak bicie serca noworodka w łonie matki.

masaż tybetański

Reguluje przepływ energii w naszym ciele, może być stosowany u dzieci jak i osób dorosłych. Zabieg masażu trwa aż godzinę czasu. Jedna sesja u masażysty nie wystarczy, by poczuć znaczącą ulgę. Po pierwszej kuracji możemy czuć zmęczenie, jednak mimo wszystko po odbyciu pierwszego masażu powinniśmy zapisać się na kolejny termin. W momencie, gdy już zainteresowaliśmy się masażem leczniczym, warto również skorzystać z rady radiestety. W miejscu gdzie pracujemy czy w domu występują różne cieki wodne, pasma geopatyczne. Przebywanie w tych strefach powoduje, że nasz organizm jest nadmiernie zmęczony, pojawia się apatia, senność, rozdrażnienie, ból głowy, bezsenność, anemia, niepłodność i wiele innych mniej lub bardziej dokuczliwych chorób.

Oferta gabinetów masażu

Gabinety masaży mają zwykle bardzo szeroką ofertę, która obejmuje nie tylko masaż leczniczy czy masaż klasyczny, ale również wiele innych zabiegów, które korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i stan zdrowia. O jakich usługach mowa? Doskonałym przykładem może być chociażby bańka chińska. Dużym zainteresowaniem cieszą się ponadto gorące kamienie do masażu, masaż leczniczy dłoni bądź stóp, stawianie baniek u dzieci i dorosłych, odtruwanie od papierosów, oczyszczanie ciała (tzw. detox organizmu) oraz świecowanie uszu, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Na czym polega?

Zalety świecowania uszu

Coraz więcej osób ma problemy z uszami, a w okresie jesienno-zimowym objawy te będą się dodatkowo nasilały. Warto zgłosić się do pobliskiej poradni zdrowotnej, która oferuje świecowanie uszu. Zabieg, jeśli tak go można nazwać, polega na bardzo przyjemnym usunięciu nadmiaru woskowiny z uszu. Niweluje tym samym podrażnienie uszu i zatok. Podczas wykonywania tej usługi nasz organizm jest bardzo zrelaksowany a to za sprawą specjalistycznych ziół, które to podczas spalania wydzielają bardzo przyjemny zapach.

Dodaj komentarz