Wybór chirurga plastycznego – jak sobie poradzić?

Operacje plastyczne niegdyś kojarzone były głównie z gwiazdami kina, które nie potrafiły pogodzić się z upływającym czasem i koniecznością ustąpienia miejsca młodszym koleżankom. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Zabiegi chirurgiczne, a w tym przede wszystkim korekcja uszu, nieznaczna korekta nosa czy lifting nićmi to zabiegi dostępne dla każdego. Jak znaleźć dobrego chirurga plastycznego? Jak się przygotować?

Klinika chirurgii plastycznej – czy naprawdę muszę ją odwiedzić?

Poddawanie się zabiegom chirurgii plastycznej wynika przede wszystkim z kompleksów, problemów z zaakceptowaniem siebie i swoich wad, a także wrodzonym wadom, które istotnie obniżają poczucie wartości. Nim zdecydujemy się na konkretny zabieg, niech będzie to plastyka brzucha czy korekta uszu, koniecznie zastanówmy się, czy rzeczywiście taka zmiana jest nam potrzebna. Z każdym zabiegiem wiąże się bowiem pewne ryzyko, które trzeba zaakceptować już na etapie decyzji. Nie bez znaczenia jest również to, że operacje plastyczne mogą być dość kosztowne, szczególnie jeśli interesuje nas powiększanie biustu, liposukcja – odsysanie tłuszczu czy nawet niezwykle popularne usuwanie zmarszczek.

Najpopularniejsze operacje plastyczne

Jakie zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem? Zdecydowanie zaliczają się do nich operacje plastyczne nosa, laserowe usuwanie blizn, podnoszenie piersi, a także powiększanie biustu bez operacji. Wydawać by się mogło, ze chirurdzy plastycy w kontekście kobiecych biustów podejmują się wyłącznie działań związanych z ich powiększeniem. Ostatnie lata wskazują jednak na rosnące zainteresowanie klientek zabiegiem prowadzącym do redukcji rozmiaru. Zmniejszanie piersi bardzo często podyktowane jest kwestiami zdrowotnymi bądź błędną decyzją związaną z ich powiększeniem.

Kompleksem wielu kobiet jest waga, dlatego niezmiennie od lat dużym zainteresowaniem pochwalić się może laserowa liposukcja oraz odsysanie tłuszczu tradycyjnymi metodami. Coraz częściej kobiety przełamują wstyd i decydują się na zabiegi, którym jest labioplastyka warg sromowych. Co to takiego? Labioplastyka czyli korekcja warg sromowych, a więc zabieg wybierany przez kobiety, które poczęły swoje potomstwo naturalnymi metodami. Aby sprawdzić, co jeszcze cieszy się dużą popularnością, warto przejrzeć oferty kilku dobrych klinik.

Wybór chirurga plastycznego – o czym nie zapominać?

Decydując się na operacje plastyczne, trzeba zaakceptować pewne ryzyko. By je zredukować do minimum, warto udać się do dobrego chirurga. Która klinika chirurgii plastycznej, będzie dla mnie najlepsze? Wiele zależy od celu naszej wizyty. Inny wybór podejmie osoba, która zamierza przeprowadzić zabieg chirurgiczny u dziecka, zaś inny osoba, która interesuje się tematem: haluksy leczenie operacyjne. Każdorazowo warto szukać najlepszego specjalisty w danej dziedzinie, sugerując się przy tym opiniami znajomych czy ewentualnie internautów.

Dodaj komentarz